3 kohustuslikku tegevust SQL serveri halduses

2022-04-28

1. Backup

Esimene asi, mis peab olema on BACKUP! Kunagi ei tea, mis võib juhtuda ja kõige kindlam viis, kuidas saab asjad algseisu on backupist taastamine. Keegi juhuslikult kustutas midagi või ketas hävines. Mis iganes. Kui juhtub "õnnetus" ja puudub backup, siis andmete taastamine on keeruline - kui mitte öelda võimatu!

2. Uuendused

Oluline on kontrollida, kas SQL serverisse on paigaldatud viimased uuendused. Võib väita, et ei tea, kas on ikka mõistlik panna viimased uuendused, et ootaks kuni tuleb järgmine uuendus, et kindlasti põhjustab uuendus uusi probleeme. Selles on oma tõetera ja seda on ka varem juhtunud, samas ei ole sellised juhtumid sagedased ja suurem tõenäosus on, et paikamata server saab turvavea tõttu kompromiteeritud. Ja alati on mõistlik kriitiliste (kõikide süsteemide) puhul esmalt testida uuendusi test keskkonnas, kus võimalikud probleemid võiksid avalduda.

3. Dokumentatsioon

Dokumenteerimine on igav. Jah. Aga selle puudumisel on keeruline teistel aru saada, mis on süsteemis tehtud ja miks. Kelle on antud õigused ja kust serverit kasutatakse. Kui süsteem on lihtne - üks rakendus ja üks server, siis algul on kõik arusaadav. Aga ajas asjad ja inimesed muutuvad ja ühel hetkel ei teata mis toimub ja ei julgeta enam midagi teha, kuna süsteem võib katki minna. Rohi selle vastu on korralik dokumentatsioon, kus kõik vajalik kirjas - ka see kuhu tehakse backup; kas on mingid asjad, mida uuenduste käigus tuleb tähele panna, jne.