SQL serveri haldusvahendid

2022-05-11

Jalgratast ei ole vaja leiutada. Uuendada - seda küll. Ehk millised on minu jaoks olulised tööriistad, mida SQL serveri haldamise juures kasutan. Ei hakka panema olulisuse järjekorda, kuna järjekord sõltub olukorrast.

1. sp_whoisactive - kasulik skript, mis näitab kes mida parajasti serveris teeb.

2. SQL-Server-First-Responder-Kit - kasulik kombo, mis annab infot serveri hetkeolukorra, indeksite, päringute kohta.

3. Database Health Monitor - ei ole küll skript, aga installimist väärt rakendus. Annab hea graafilise ülevaate sellest, mis serveris toimub. Milline baas kasutab kõige rohkem I/O-d, kes CPU-d, mis "wait stats" on number 1 jne. Lisaks indeksite info, tabelite suurused jne.

4. Ola Hallengren SQL Server Maintenance Solution - lahendus SQL serveri haldustöödeks. Backup või DB check või indeksite korrastamine. de facto standard.

5. dbatools.io - selle kohta ütleks, et automatiseerimine. Kui on vaja leida lahendus nt 300 baasi kolimiseks või 100 agenti job-i migreerimiseks. Ehk asjad, kus powershell on sinu sõber.

6. SQL Server Agent Alerts - kui soov öösel korralikult magada :) , siis alertide konfigureerimine aitab sellele kaasa. Glenn Berry on teinud skripti, mis on teinud alertide loomise väga lihtsaks.

7. sp_HumanEvents - kui extended event ei ole sinu sõber, aga vaja lahendada probleeme mis on seotud teemadega: bloking, päringu jõudlus, wait stats, compiles, recompiles